Starostlivosť o bižutériu

Oceľové, mosadzné a medené náramky s vaším odkazom:
Každý náramok je vyrobený ručne, presne podľa vašich predstáv. Keďže to nerobí stroj ale človek, náramky sú jedinečné a nie vždy dokonalé. Jedinečnosť každého kusu je jedna z vecí, ktoré máme na handmade veciach najradšej.;)Náramky nie sú uzavreté, čiže sa dajú na ruke stlačiť/prispôsobiť, veľkosti sa obávať nemusíte .)
Náramky sú vyrobené z mosadze, mede alebo ocele sú hrúbky 0,8 - 1 mm. Keďže sú náramky z ocele, mosadze alebo mede, ide o BIŽUTÉRIU, ktorá má obmedzenú životnosť. Životnosť náramku viete ale správnou údržbou a starostlivosťou predĺžiť. Bižutéria je určená na príležitostné nosenie! Nemá rovnaké vlastnosti ako šperk zo zlata či striebra. Jej nespornou výhodou je hlavne cena. Na druhej strane má však kratšiu životnosť.

Dôležité informácie: Pri osobách s agresívnym potom alebo osobách užívajúcich lieky môže nastať zmena vzhľadu, spatinovanie - oxidácia náramku. V niektorých prípadoch môže nastať podráždenie alebo zafarbenie pokožky, je to spôsobené agresívnym potom, bohužiaľ toto ovplyvniť nedokážeme.

Žiadna bižutéria nevydrží celý život, preto si ju nešetrite a používajte ju spokojne aj každý deň.;)


Ako si uchovať čo najdlhšiu životnosť náramku:
- náramok nevystavujte vlhkému prostrediu, 

- náramok nevystavujte priamemu kontaktu s vodou

- ak náramok práve nenosíte, odporúčame ho odložiť si ho do vzduchotesného vrecka zaslaného spolu s náramkom

- náramok neuchovávajte spoločne s inými šperkami, môže to spôsobiť jeho poškriabanie, či iné mechanické poškodenie


V prípade ak vám náramok stmavne, spatinuje alebo zoxiduje, existuje veľké množstvo spôsobov ako lesk náramku do istej miery prinavrátiť.


- náramok môžete vyleštite menou šťavy z citróna a soli. Týmto roztokom prejdite povrch náramku, ktorý následne suchou handričkou leštíte dovtedy pokiaľ nebudeme s výsledkom spokojný

- náramok  môžete vyleštite octom. Octom prejdite povrch náramku, ktorý následne suchou handričkou leštíte dovtedy pokiaľ nebudeme s výsledkom spokojný

-náramok môžete vyleštiť pomocou známeho prostriedku WD-40. Na povrch náramku naneste vrstvu prípravku WD-40. Počkajte 10-15 minút a následne náramok suchou handričkou leštíte dovtedy pokiaľ nebudeme s výsledkom spokojný

Na leštenie náramkov vám taktiež odporúčame odporúčame handričku, špeciálne určenú na leštenie mosadze alebo mede. Tú si viete zakúpiť pri každom našom výrobky z mosadze alebo mede.